ANNONSERA PÅ SPORT

Våra sportsajter når över 1 miljon unika webbläsare (desktop) i veckan
och över 500.000 unika mobil- & appbesökare i veckan.

MER INFORMATION

Om Sportsverige

Sportsverige är ett säljbolag inom Everysport Media Group som ger dig som annonsör möjlighet att marknadsföra ditt bolag eller produkt på en mängd nischade sportsajter som når över 1,4 miljoner unika webbläsare och över 11 miljoner sidvisningar per vecka.

Vår nisch är sport, men vår målgrupp är främst män (90% av sajternas besökare är sådana) boendes över hela Sverige.


Ett urval av våra sajter

Vi på Sportsverige

Jonas Aschbacher

Jonas Aschbacher

Försäljningschef

jonas@sportsverige.se
+46 735 46 22 27

Hanna Mattsson

Hanna Mattsson

Key Account Manager

hanna@sportsverige.se
+46 735 180 688

Tomas Nilsson

Tomas Nilsson

Ad Ops

traffic@sportsverige.se
+46 702 10 73 01

Henrik Wallin

Henrik Wallin

Teamleader

henrik@sportsverige.se
+46 735 14 25 57

 Marcus Skarphagen

Marcus Skarphagen

Senior Account Manager

marcus.skarphagen@sportsverige.se
+46 708 609 063

Markus Hedlund

Markus Hedlund

Marknadskoordinator

markus@sportsverige.se
+46 763 36 85 19

Michael Rosell

Michael Rosell

Key Account Manager

michael@sportsverige.se
+46 763 10 24 92

Ulla Nyberg

Ulla Nyberg

Key Account Manager

ulla.nyberg@sportsverige.se
+46 735 129 910


Urval av annonsörer

 
 

Sportsverige

Gamla Brogatan 11 111 20 Stockholm Sverige